Digiturundus ja digimeedia planeerimine

Digiturundus ja digimeedia planeerimine

Digitaalsete turunduskanalite eelis on, et ühe kanali kaudu on võimalik saada ülevaade nii oma sihtgrupi olemusest, kui ka kampaania tulemuslikkusest. Seejuures on kõik automatiseeritav ja nii on ka hilisem andmete läbi töötamine arusaadav ja lihtne. Aitame iga ettevõtte omapära arvestades välja selgitada parima lähenemise ja õiged kanalid, millega soovitud sihtgrupini jõuda. Terviklik ja läbimõeldud digiturunduse strateegia toob ka oodatud tulemuse.


Millised kanalid digiturunduse kampaaniates kasutusel on?

Google’i platvormidest on kõige tihedamini kasutusel Google Ads, mis näitab reklaame Google’i otsingus vastavalt otsitavatele märksõnadele, Google’i omandis olevates platvormides (YouTube, Gmail, Google Maps) ja partnerkanalite võrgustikes. Meie digispetsialistide portfooliosse kuuluvad muuhulgas Google Search, Google Display, Google Video ja Google Analytics, mille kaudu saame analüüsida kampaaniate ja blogide tulemusi ning loetavust. 


Millistest etappidest koosneb üks õige digiturunduse planeerimine?

Digiturunduse planeerimine on strateegiline protsess, kus koostöös kliendiga määratletakse, kuidas kasutada eri digimeedia kanaleid, et jõuda õige sihtgrupini ning saavutada turunduseesmärgid, olgu selleks siis parem bränditeadlikkus, suurem müük või midagi muud. See hõlmab kanalite valikut, eelarve määramist, reklaamide loomist ning kampaania tulemuste jälgimist ja optimeerimist.

Sihtgrupi määratlemine. Demograafilisi, geograafilisi ja psühhograafilisi andmeid arvestades selgitame välja, millised inimesed on ettevõtte toodetest ja teenustest kõige rohkem huvitatud ja seega ka sõnumitele kõige vastuvõtlikumad.

Kampaania eesmärkide püstitamine. Mida soovid digitaalse reklaamikampaaniaga saavutada: suurendada müüki, tõsta bränditeadlikkust, tuua veebilehele rohkem liiklust või midagi muud?

Kanalite valimine. Valime välja digitaalsed kanalid ja platvormid, mida sinu sihtgrupp kõige aktiivsemalt kasutab. Iga kanal võib sobida eri eesmärkide ja sihtgruppidega.

Eelarve koostamine. Otsusta, kui palju raha võib kuluda digitaalsele reklaamile, ja aitame sul summat eri kanalite vahel optimaalselt jaotada.

Reklaamide loomine. Reklaamid peavad olema tõhusad, vastates kampaania eesmärkidele ja kõnetades sihtgruppi.

Kampaania käivitamine ja jälgimine. Kampaania käivitamise järel aitame sul tulemusi reaalajas jälgida ja analüüsida, et tegevusi paremate tulemuste saavutamiseks kohandada ja optimeerida.

Toome huvi üles näidanud kliendi tagasi sinuni

Remarketing (ka retargeting) ehk taasturunduskampaania näitab reklaame inimestele, kes on sinu ettevõtte veebilehel juba varem käinud. Siinkohal sobib taasturundamine suurepäraselt sihtgrupile, kes vajab ostuotsuse tegemiseks pisut lisaaega, kuid meeldetuletuse abil siiski sinu äri kasuks otsustab.

Remarketing reklaame võib näidata kõikidele eelnevalt lehte külastanutele aga ka täpsemale sihtgrupile – näiteks neile, kes lisasid veebipoes toote ostukorvi, kuid jätsid mingil põhjusel esimese korraga ostu sooritamata. Taasturundusreklaamid jõuavad klientideni nende veebikäitumise põhiselt, tõstes aktiivse kaasamise tõenäosust.


Kuidas saame Sind aidata?

  • Digimeedia planeerimine
  • Google Ads ja otsingureklaam
  • Sotsiaalmeediareklaam
  • Suunamudijad ehk influencer’id
  • Turunduse automatiseerimine
Küsi pakkumist