Tallinna vanalinna päevad – Värske vaade


  • Klient: Tallinna Kesklinna Valitsus
  • Aasta: 2023
  • Tööd: Võtmekontseptsiooni väljatöötamine, graafiline disain, strateegia, sotsiaalmeedia, digiturundus
  • Partnerid: Delerin (disain)

Seekordne Tallinna vanalinna päevade kontseptsioon nägi ette tavapärasest eristuvat lahendust. Just seetõttu otsustas klient kontseptsiooni loomiseks konkursi korraldada, mille võitis edukalt Hundredi tiim.

Võiduidee sai inspiratsiooni ütlusest “Tallinna linn ei saa kunagi valmis”. See tähendab, et kuigi Tallinna vanalinn kätkeb endas rikkalikku kultuuripärandit, peitub selles veel mitu huvitavat kihti, mida linna elanikega vanalinna päevadel koos ühiselt avastada saame.

Idee visualiseerimiseks tõime loovtiimiga tavapärasele vanalinna vaatele uutmoodi, värske lähenemise ja kasutasime võtmeelementidena äratuntavat sümboolikat – võlve, ringe ja torne, lisades sellele uutmoodi sisu. Näiteks kaunistavad põhiliste kujunditena visuaali vanalinna rohealadel kasvav taimestik.

Tallinna vanalinna päevade projekti eesmärk on tunnustada seda paika kui ajaloolist UNESCO kultuuripärandit, kuid tutvustada ka sealset kogukonda ja aktiivselt tegutsevaid vabaühendusi, kes kohalikku kultuuri pidevalt rikastavad.

Vaata projekti loovlahendusi