Õigesti seadistatud bännerreklaam aitab kaasa nii brändingule kui ka müügile

Bännerreklaam aitab ettevõttel täita mitmeid eesmärke: tutvustada uusi tooteid laiale sihtgrupile, olla pildis olemasoleva kliendi jaoks, suurendada liiklust kodulehele ja kasvatada müüki. Selleks, et kõike seda saavutada, tuleb lisaks heale tootele ja bännerile ka kampaaniad õigesti seadistada. Kuidas seda teha, sellest täna räägimegi.

Bännerreklaami püsiv võlu

Et bännerreklaam on turunduses jätkuvalt tähtsal kohal, annavad tunnistust sellesse investeeritavad summad. Statista andmetel telliti 2023. aastal üle maailma bännerreklaame 207,4 miljardi dollari eest ning prognooside järgi kasvab see 2026. aastaks juba 266,6 miljardi dollarini.

Mis on selle populaarsuse taga?

  • Efektiivne brändi­teadlikkuse kasvatamine. Bännerreklaamid aitavad jõuda suure auditooriumini ja anda brändile hea nähtavuse.
  • Taskukohane lahendus. Võrreldes paljude teiste turunduskanalitega on bänner­reklaamid kuluefektiivsed, pakkudes maksimaalset katvust väiksema eelarvega.
  • Rohkem kokkupuuteid kliendiga. Uuringute kohaselt on tarbijal enne ostuotsuse tegemist vaja brändiga kokku puutuda keskmiselt seitse korda. Bännerreklaamid aitavad luua vajalikke kokkupuutepunkte ja eriti tähtsal kohal on siin taasturundus (remarketing).
Õigesti seadistatud bännerreklaam aitab kaasa nii brändingule kui müügile

Kindel suund automaatika poole

Kui varem broneeriti bännerite pinnad otse kanaliga suheldes, siis nüüdseks on sellest meediaplaneerimisest lõviosa enda kätte võtnud automaatika: programmaatiline reklaam, kus digitaalset reklaamipinda ostetakse ja müüakse tarkvara ja algoritmide abil automaatselt. Sellisel moel eri kanalitesse suunatavatele bänner­reklaamidele kulub 2026. aastal hinnanguliselt juba 90% kogu selle segmendi eelarvest.

Et turu trendidega sammu pidada ning reklaame samuti kuluefektiivselt ja õigel ajal õigesse kohta paigutada, tulebki hästi tunda nende „programmeerimise“ ehk seadistamise nippe.

Suuremad keskkonnad nagu Google ja Facebook on aastate jooksul oma platvorme omajagu täiendanud ja turundajatele pidevalt uusi võimalusi juurde loonud. Vaatame neid lähemalt.

Bännerreklaam võimendab brändingut

Nagu varem mainitud, tuleb brändi­teadlikkuse kasvatamiseks ja brändi positsiooni parandamiseks jõuda võimalikult suure auditooriumini või tagada maksimaalselt suur katvus konkreetse sihtgrupi seas. Selleks on Google’i ja Facebooki platvormide spetsiaalne teadlikkuse kasvatamisele suunatud kampaania liik (awareness). Seejärel tuleb reklaamid optimeerida kuvamistele (impressions). Selline seadistus tagab reklaamidele võimalikult suure näitamise arvu, aga klikid (clicks) ja klikkimise sagedus (CTR) jäävad pigem madalaks.

Bännerreklaam külastuse ja müügi kasvatamiseks

Kui kampaania eesmärk on suurendada veebilehele külastuste ja päringute arvu, tuleb Google’i ja Facebooki platvormidel valida kampaania liigiks külastused (traffic). Seejärel tuleks reklaamid optimeerida klikkidele (clicks), maandumislehe vaatamistele (landing page view) või konversioonidele (conversions). Konversioonideks võivad olla ostud, päringuvormi täitmine, uudiskirjaga liitumine jne. Selline seadistusviis levitab reklaamid pigem nende inimesteni, kes suurema tõenäosusega klikivad reklaamil või teevad lehel mingi toimingu. Külastustele seadistatud kampaania tagab reklaamidele rohkem klikke ja kõrgema klikkimise sagedusmäära.

Sihtimine – kampaania edu võti

Väga oluline faktor kampaania õnnestumiseks on levitada oma sõnumeid õigele sihtgrupile. Google’is ja Facebookis on võimalik sihtgruppe täpselt määratleda. Mõned võimalused, mille alusel sihtgruppide luua:

  • Demograafia (vanus, elukoht, sugu jne) ja huvid
  • Ametikoht
  • Elusündmus (life events), nt abiellumine, lapse sünd, kodu ostmine, kooli lõpetamine jne
  • Sinu enda lehe fännid
  • Sarnase profiiliga nagu fännid (lookalike)
  • Taasturundus (inimesed, kes on juba sinu kodulehel või profiilil käinud)
  • Sarnase profiiliga nagu kodulehe külastajad
  • Enda kliendibaas
  • Konkreetsete otsingutega seotud kasutajad (nt Google’i otsingute põhjal)
  • Konkreetse video või kanali jälgijad (YouTube)

Kui seadistad konkreetselt, kellele reklaam suunata, jõuad just nende kasutajateni, kes on kõige suurema tõenäosusega valmis Sinu toodet ostma ja tarbima. Kasulik on seadistada pigem rohkem sihtgruppe kui vähem. Aja jooksul saab testida, millised sihtgrupid töötavad paremini ja millised halvemini. Kui jääd vaid mõne väga spetsiifilise listi juurde, kus on vähe inimesi, on eesmärkideni jõuda pigem keeruline.

Aeg-ajalt on hea luua ja testida uusi sihtgruppe. Kui ettevõttel on palju erinevaid tooteid ja teenuseid, on väga mõistlik luua iga teenuse ja tootegrupi jaoks spetsiaalsed sihtgrupid. On selge, et osa tooteid läheb rohkem peale noorematele, osa jälle vanematele inimestele, osa naistele ja teised meestele. Mida hoolikamalt on sihtgrupid loodud, seda edukamad on bänner­reklaamid.

Kokkuvõte

Püsiv bännerreklaam peaks olema iga ettevõte turundusstrateegia baasosa. Digikampaaniat planeerides pane paika, mis on selle kampaania eesmärk, sest see aitab võimaldab valida kõige õigema kampaania tüübi. Kaardista hoolikalt kliendiprofiil: kes on see inimene, kelleni peab bännerreklaam jõudma? See aitab järgmises faasis kampaaniate seadistustes luua õiged sihtgrupid. Ära unusta ka A/B testimist, sest alati on midagi, mida saab teha paremini ja bännerreklaame on lihtne jooksvalt täiustada. Olgu selleks siis reklaamide kaastekstide, bännerite, sihtgruppide, maandumislehe vm kampaania osa täiustamine.

Kui vajad abi oma järgmise kampaania läbiviimisel, siis võta meiega julgesti ühendust. Saada meile päring läbi kontaktvormi või kirjuta aadressil hello@hundredagency.eu.